Александър Николов спечели първото място на регионален турнир по тенис

Нашият състезател Александър Николов спечели първото място на регионален турнир по тенис за юноши и девойки до 16 г в Радомир. Надпреварата от календара на БФТенис се проведе на кортовете на ТК „Радомир“. В състезанието взеха участие 13 юноши и 10 девойки.

Във финала при юношите Сашо (ТК „Диана“, София) победи с 5-3, 4-5 (5), 10-5 Хари Радков (ТК „Левски“). В спор за третото място Станислав Стефанов (ТК „Вектор Тенис Спорт“, София) се наложи с 4-1, 4-0 над Александър Сеизов (ТК „Левски“).

В много оспорван финал при девойките Преслава Кръстева (ТК „Бароко Спорт“) се наложи над Яна Кирчева (ТК „15:40“) с 4-2, 4-5 (4) 10-7.

В мач за третото място Ралица Гръблева (ТК „15:40“) победи Дарина Тодорова (ТК „Славия Бомел 9“) с 5-4 (4), 4-1.