Виктор Марков с титла на двойки от държавното първенство до 16 г.

Състезателят на ТК „Диана“ Виктор Марков постигна много добри резултати.  В топлите юнски дни Виктор участва в Хасково на Държавното лично първенство до 16 години.

16-годишният възпитаник на клуба стана шампион на двойки и трети на сингъл. На единично Марков бе поставен под номер 3 в схемата след Илиян Радулов и Адриано Дженев.  До четвъртфиналите Виктор се класира без проблем, а там победи трудно с 6-2 4-6 6-3 представителят от Варна Никола Маринов. В полуфиналите обаче нашето момче отстъпи на Адриано Дженев след 36 36.

Други наши състезатели в основната схема бяха Рафаел Зард, Христиан Биджев, Добромир Манолов, Константин Лечев и Рахамин Чалгъджян. Добромир Манолов падна в три сета трудно от петия поставен Ангел Владов. Лечев също достигна втори кръг, докато останалите загубиха на старта.

На двойки обаче Виктор и неговия партньор бяха меко казано безапелационнни. До титлата двамата загубиха общо 9 гейма, като във всеки мач имаш сет, спечелен с резултат 6-0.  Във финала Марков и Илиян Радулов от ТК „Тракия“ победиха с 64 60 хасковско-варненския тандем Георги Георгиев – Павел Маринов.

Още 5 момчета на „Диана“ участваха и в състезанието на двойки.

При момичетата до 16 г. нашата Мая Александрова бе поставена 8-ма в схемата. След три победи тя достигна до четвъртфиналите, където обаче загуби от първата поставена Росица Денчева от Плевен.  Друг наш представител бе Атина Пападополу.