Генералът продължава с победния си марш

Новият генерал на “Диана” Марк Хаджижеков продължава победния си ход. Този път доста по-трудно, на пак заби последни пикел на върха. След като се размина с Люлинската томахавка Радо Владииров, който в последния момент отказа участие, Генерала се бори с всеизвестния любимец на публиката Манекена – Краси Алексиев и мачът бе здрав и биткаджийски, в който смяната на тактиките на по-опитния му донесе трета поредна титла.

И този път интересът към турнира бе голям. 32-ма души запълниха схемата и се очакваше битка по всички линии на “Тинтява 29”.

В първия кръг имаше два много интересни сблъсъка, които завършиха с тайбрек. Латин Латинчев – Лаци победи със 7-6 намиращия се в силна форма Иван Златков – Романтика. Този мач напомня много развоя на един друг отпреди седмица, в който основен участник бе отново Манекена. Както тогава, така и сега Латин поведе с 5-2, изпусна мачболи и след това победи с 6-2 в тайбрек. Победата за него дойде едва при 6-5, когато си припомни как като Гризли се нахвърляше хищнически срещу всеки и Романтика накрая смъртно ранен падна победен.

Но още по-драматичен бе мачът на Миро Мирославов срещу Стефан Узунов. Там пък ММ отрази няколко мачбола на Узунов преди да го обърне без милост културното и усмихнато иначе момче до 7-6 след 8-6 точки в дългия последен гейм.

Друго дерби от 1-ви кръг бе на Марто Михайлов срещу Мартин Дамянов. Победителят от зимния “Мастърс” през 2015 г. Мартин поведе с началото на мача с два гейма разлика, но след това съименникът му Дамянов демонстрира невероятната си защита и бързина по корта и съумя до го обърне до 6-4.

Интерес предизвикваше и срещата между легендарния Петър Иванов – Санторото и Влади Искренов, но всъщност интрига нямаше. От една страна Иванов не е в подходяща форма, а от друга Малкия Гибон му предложи огледална процентна игра, като в последните два гейма пусна и ръката от форхенд и съвсем разколеба някогашния владетел на Плевенска област – 6-1.

Втори кръг също предложи оспорвани мачове. Георги Георгиев – Пърси победи със 7-6 доайена Чичо Киро. Пърси взе реванш, след като точно Чичо Киро го победи миналата седмица.

Мартин Дамянов също си потвърди доброто представяне, след като се справи и с Миро Мирославов 6-1.

Манекена обаче беше въвлечен в дерби от Лешояда Влади Искренов. И до 2-2 мачът беше наистина бе дерби, но след като Краси спаси брейкбол, взе нещата в свои ръце и повече не даде гейм.

До полуфиналите Марк на практика нямаше истински тест, като игра много солидно с иначе коварния съперник Никола Милчев, а после победи Ники Дафовски и Цветан Тодоров. В последната останала четворка обаче срещна много интересен съперник в лицето на Георги Плешков. Хаджижеков поведе с 3-1, но след отпускане и силна игра на Георги, развоят бе обърнат до 3-3 и няколко точки в негова полза. Все пак обаче Марк направи един пробив и до края всеки си взимаше подаванията за 6-4.

Мартин Дамянов, който се справи с няколко силни съперници, трябваше да срещне Краси Алексиев. Там обаче вече играта му не се получи. С много агресия с гъвката си левичарка, Манекена разпиля от силна игра съперника си и изобщо не му даде шанс за нещо, като записа чиста победа 6-0.

Макар и изморен, видинският плейбой сега трябваше да измине и последното стъпало. Там обаче го чакаше и най-трудният съперник. Марк поведе с 2-0, Краси обърна до 4-2 след луда игра и заден ход на фаворита. Тогава сякаш Манекена имаше превес и седмият гейм беше адски ключов в битката. Лидерът в ранглистата и “Мастърс” шампион всъщност смени тактиката. Започна да играе все по-процентно и да чака грешки или възможност за контраатака без допълнителни рискове. При 4-4 Манекена имаше и два брейкбола, но отново не успя, а Генерала показа страховита защита. Повечето опит и рутина изглежда си казаха думата накрая, а и условията плюс умората не бяха в помощ на Алексиев. Така при 5-4 за Марк той направи пробив и прибра във витрината третата си поредна титла, което му дава абсолютните 283 точки след само три кръга, което е с около 150 повече от втория преследвач, който вече е именно Краси Алексиев.

Битките продължават, а Генерал Марк е казал, че тази зима ще доминира всички.