Силната форма на Милен Германов и Пепи Иванов продължава

Силната форма на Милен Германов и Пепи Иванов продължава преди заключителния „Мастърс“.

Двамата спечелиха последните два турнира и дадоха заявки за най-престижния турнир, който вече е на хоризонта.

Първо Пепи Санторото спечели най-силния турнир това лято. Цяла плеяда от шампиони се записва веднага след августовските отпуски. Освен Санторото, участие взеха Германов, Радо Владимиров, Едиз Батран, Васил Тодоров, Стефан Шопов и др.

В страхотни битки Петър беше една класа над всички. В финал, нещо като огледало на срещите Джокович – Мъри, където всяка точка е изпъстрена с изключително дълги разигравания, плевенският Дон Кихот направо прекърши Русенския Рафа, спечелвайки 6-2 жестокия турнир.

Така, той наследи титлата от Милен Германов, който беше спечелил предната. Само след седмица обаче Германеца се завърна отново на трона, спечелвайки четвърта купа това лято.

И на финала, както и предишния път, той отново се справи със Санторото – този път категорично 6-2.  Интересното в този последен турнир беше, че Санторото достигна до финал без загубен гейм, с което би всички статистики досега! Но затова и тенисът е толкова непредвидима игра. Когато се чувстваше най-силен и уверен, Пепи загуби финала въпреки отличните си резултати, постигнати след ‚ „гевреци‘‘ над Филип Танев, Георги Георгиев – Пърси и Латин Латинчев. В последният мач обаче на Пепи му беше предложен по-различен тактически план, свързан и с типичната за Германов по-офанзивна игра, която сработи.

От другата страна на схемата силно представяне на прави Иван Златков. Той достигна до полуфиналите, след като се справи в драматичен мач с Камен Новиков 7-5, но загуби 3-6 от Германов.

Така, ситуацията на върха в ранглистата стана още по-завързана.

Пепи Санторото води с 649 точки в актива си. След него е Германов с 592, а трети Любо Маринов с 555.

В топ 16 борбата също е изключително изострена и то особено след топ 10, където десет играчи спорят за 6 места за „Мастърса“.