Престижна титла за Милен Германов

Милен Германов извоюва много престижна титла от турнирите на „Диана“. В неделя Германеца успя да пречупи много сериозна конкуренция в лицето на хегемона в последно време Радо Владимиров, а на финала и Калин Кънчев.

В шестия турнир от зимните серии нямаше много участници, но пък тези, които дойдоха, бяха от топ ниво – Радо Владимиров, Милен Германов, Калин Кънчев, Стефан Шопов, Пепи Иванов, Любо Маринов, Киро Стоянов и още, и още.

Това предвещаваше супер тенис и по-интензивни мачове с по-малки паузи.

Германов беше най-колеблив от всички в първите си два мача, след като победи със 7-5 и 6-4 стабилните Станислав Иванов и Никос Панетемитакис. В първия мач фаворитът дори трябваше да обръща от 2-4 двубоя.

Радо, както обикновено напоследък, не искаше да дава много геймове на никой и набързо спечели срещите си с Лазарос Петкидис и Светльо Козалиев.

Калин Кънчев пък взе страхотни мачове преди да стигне до финала, който се оказа, че щеше да бъде много драматичен. Той победи Любо Маринов в първи кръг (6-4), Пепи Иванов (7-5), Краси Алексиев (6-1) и Стефан Шопов (6-4).

В полуфинала русенският гепард оказа супер съпротива в традиционно оспорваните им мачове, но Калата бе една идея по-стабилен, по-дързък и по-решителен във важните моменти.

В другия полуфинал Радо Владимиров излезе като супер тежък фаворит срещу Германов, особено предвид играта на приливи и отливи на Милен в предишните две срещи. Този път обаче и опонентът му имаше нови начини на противодействие и малко по различно виждане за играта. С повече спокойствие и изчакване на правилния момент, Германов се сбори от първата секунда с Радо и през по-голямата част контролираше темпото на мача. Самият Радо пък не бе толкова убедителен както обикновено и закономерно загуби. Срещата се реши с един пробив, който Германеца задържа до края 6-4.

Така на финала, логично един срещу друг се изправиха Милен Германов и Калин Кънчев. Двамата бяха тренирали заедно само преди няколко дни и сега беше моментът да проверят на финала възможностите си. Мачът тръгна адски добре за Калин. С хубава игра, премерени удари и значително повече спокойствие той поведе 4-0 над все още блуждаещия в предишния си двубой съперник.

Тогава обаче Германеца върна един гейм и нещата започнаха да изглеждат малко по-различно. В тази ситуация Кънчев получи много сериозен шанс за 5-1, но Милен реагира брилянтно на ситуацията и се спаси. Последва изравняване до 4-4. При 5-4 Калин беше на прага да стигне до мачбол, но отново победител в този случай излезе Германов. Стигна се до тайбрек. В него Германов поведе 5-2 точки, но Калин се върна в мача до 5-5. В следващите две разигравания обаче Германеца бе този, който поиска повече сякаш победата и бе по-решителен в най-важната част на мача.

В шестия турнир от зимните серии нямаше много участници, но пък тези, които дойдоха бяха от топ ниво – Радо Владимиров, Милен Германов, Калин Кънчев, Стефан Шопов, Пепи Иванов, Любо Маринов, Киро Стоянов и още и още.

Това предвещаваше супер тенис и по интензивни мачове с по-малки паузи.

Радо, както обикновено напоследък, не искаше да дава гейм на никой и набързо спечели срещите си с Лазарос Петкидис и Светльо Козалиев.

В другия полуфинал Радо Владимиров излезе като супер тежък фаворит срещу Германов, особено предвид играта на приливи и отливи за Милен в предишните две срещи. Този път обаче и опонентът му имаше нови начини на противодействие и малко по различно виждане за играта. С повече спокойствие и изчакване на правилния момент, Германов се сбори от първата секунда с Радо и през по-голямата част контролираше темпото на мача. Самият Радо пък не бе толкова убедителен както обикновено и закономерно загуби. Срещата се реши с един пробив, който Германеца задържа до края 6-4.

Така на финала, закономерно един срещу друг се изправиха Милен Германов и Калин Кънчев. Двамата бяха тренирали заедно само преди няколко дни и сега беше моментът да проверят на финала възможностите си. Мачът тръгна адски добре за Калин. С хубава игра, премерени удари и значително повече спокойствие той поведе 4-0 над все още блуждаещия в предишния си двубой съперник.

Утешителният турнир бе спечелен от Павел Йорданов, който показва силна форма и победи Веско Димитров със 7-5 на финала.