Наш състезател с награда от Горан Иванишевич след отлично представяне на турнир в Хърватия

С титла и три медала завърши страхотното представяне на младите българските тенисисти на международния турнир до 13 год. „Dubrovnik Dud Bowl“.

В турнира по двойки при момчетата нашият Александър Николов спечели златен медал. Николов и Кристофър Норлин от Швеция спечелиха финалната среща с 9:6 срещу шведите Карлберг и Валлин.

На сингъл при момчетата Александър Николов пък спечели сребърен медал. На полуфиналите той се наложи Кристофър Норлин от Швеция със 6:7(7), 6:0, 6:0. Във финалната среща нашето момче отстъпи на друг швед Валлин с 3:6, 6:1, 3:6.

При момичетата Михаела Цонева (ТК „Кристи“, Дряново) спечели бронзово отличие. На полуфиналите Цонева загуби с 4:6, 1:6 от македонката Симева.
С три победи и само едно поражение Мария Танева (ТК „ Августа Траяна“, Стара Загора) завърши на престижното пето място.
В надпреварата по двойки Цонева и Танева спечелиха бронзов медал.

Общо три българчета Александър Николов (ТК „Диана), Мария Танева (ТК „ Августа Траяна“, Стара Загора) и Михаела Цонева (ТК „Кристи“, Дряново) представиха България в престижната надпревара в Дубровник, Хърватия.
Треньори на отбора са Ивайло Илиев и Йордан Димитров.

Наградите на победителите бяха връчени от местната легенда и победител от Уимбълдън Горан Иванишевич.
Турнирът Dubrovnik Dud Bowl от 2015 г. се провежда в две възрастови групи – до 11 и до 13 г. Надпреварата е известна като тази с най-големите награди за подрастващите – победителите до 11 г. са спонсорирани от Willson, а тези до 13 г. – от Yonex. Освен контракт за екипировка на съответната марка, те получават и безплатно участие на кампа, организиран Горан Иванишевич, а също и участие на кампа на IMG Academy в Брадентон, Флорида. Финалистите и полуфиналистите пък получават отстъпка за участие в тези лагери.

През миналата година Анастасия-Александра Николова стана победителка в надпреварата до 11 г. и участва в лагера на Горан Иванишевич.
По-рано през тази година Йоана Константинова спечели две втори места при 11-годишните.